تاریخ معلم انسان هاست . " امام خمینی (ره) "

اهمیت تاریخ و الزام دانستن آن بر هیچ کس پوشیده نیست . هر ملتی که به پیشرفتی قابل توجه دست یافته و یا هر بزرگ مردی که دنیا را تغییر داده و نام خودش را در جهان به ثبت رسانیده کلیت تاریخ کشور خود و جهان را به خوبی می دانسته و درک کرده .
زمانی که بیماری برای درمان به نزد پزشکی می رود پزشک اولین چیزی که باید بداند تاریخچه بیمارش است ، که این بیمار سابقه داشتن چه بیماری هایی را داشته و یا در خانواده اش بیماری های موروثی بوده ، بیمار اخیرا چه کرده ، چه خورده و ...
ملتها هم به همین گونه اند ، اگر واقعا بخواهند بر مشکلاتشان فائق آیند و به سمت ترقی روند، نخست باید تاریخ و گذشته خودشان و جهانی را که در آن زندگی می کنند را به خوبی بدانند !

خداوند در قرآن کریم سوره ی انعام آیه 11 در مورد عبرت آموزی از تاریخ می فرماید:
قل سیروا فی الارض ثم انظروا کیف کان عاقبة المکذبین
(ای پیغمبر) بگو: در زمین گردش کنید و مشاهده کنید که عاقبت
تکذیب کنندگان چگونه بوده است.

ما نیز مستثنی نیستیم و برای به جلو بردن و پیشرفت کشورمان باید تاریخ خود و جهانی که در آن زندگی می کنیم را به خوبی بدانیم و از آن استفاده کنیم !

چرا جنگ جهانی دوم و رایش سوم ؟؟؟

شاید برای شما این سوال به وجود آمده باشد که چرا ما تاریخ جنگ جهانی دوم و رایش سوم را ، تاریخی 6 و 12 ساله را از میان 6 هزار سال بیشتر تاریخ بشریت انتخاب کرده ایم ؟

پاسخ روشن است :

ما از میان تمام تاریخ جهان ، مهمترین و حساس ترین قسمت تاریخ دنیا که همان جنگ جهانی دوم است و از آن بین حکومت رایش سوم را انتخاب کردیم . در نگاه اول شاید بگوییم که چون جنگ جهانی دوم بزرگترین و سرنوشت سازترین جنگ تاریخ دنیا و رایش سوم بزرگترین امپراطوری تاریخ معاصر جهام بوده است ما آن را انتخاب کرده ایم ! این درست است که ما از میان میلیونها جنگ و نبردهای تاریخ دنیا بزرگترین و مهمترین آنها را انتخاب کردیم ولی دلیل مهمتر انتخاب این تاریخ، اهمیت این تاریخ در شکل گیری و ساخته شدن جهان امروز و مدرنتیه است !
نظم و مدرنتیه ای که امروز دارای آن هستیم ، شروع و استارت آن از زمان جنگ جهانی دوم و تحت فشار بودن شدید ملتها و دولتها در راس آنها رایش سوم بود که به وجود آمده . بسیاری از تشکلات و سازمانهای جهانی محصول این تاریخ و پس از آن است که مهمترین آنها سازمان ملل و اتحاد ناتو است .
دلیل دیگری که ما این موضوع را برگزیدیم تحریف و انتشار غیر معتبر این تاریخ توسط منابع غول پیکر غربی اللخصوص علیه حکومت رایش سوم بوده است . مهمترین اهداف ما ایستادگی و اعتراض به مطالب و موضوعات منتشر شده توسط رسانه ها و منابع غربی (متفقین) در این خصوص است که مورد بارز آن قضیه هلوکاست می باشد که بی شک ازاین مسئله استفاده و سوء استفاده های بیشماری در تاریخ معاصر جهان ما شده . روشن گری و پژوهش درباره مسائل این چنین مهم جنگ جهانی و تحقیق و بحث تخصصی رایش سوم از دیگر اهداف این تارنما به شمار می آید .

دلیل دیگر انتخاب موضوعیت تاریخ جنگ جهانی دوم و حکومت رایش سوم این بوده است که متاسفانه و متاسفانه در کشور ما و به زبان فارسی منبع خوب و قوی و تخصصی در زمینه تاریخ جنگ جهانی وجود ندارد ! تاریخ و موضوعی با این اهمیت (که در بالا ذکر گردیدند) در کشور ما منبعی تخصصی و مستقل ندارد . این در صورتی است که صدها و هزاران منبع تخصصی و قوی در زمینه های فیلم و موسیقی و ورزشی و تفریحی و ... موجود است . لذا تصمیم گرفتیم که این خلاء عظیم را در حد توانمان پر کنیم .

امید است که با کمک و حمایت همیشگی شما کاربران گرامی این امر تحقق یابد .

با سپاس از شما خواننده گرامی
سرپرستی تارنگار ( وبلاگ ) گردان حفاظتی SchutzStaffel