تبلیغات
نازی آرشیوز NaziArchives - منكر هولوكاست هم‌ سنگ متجاوز جنسی !
 
درباره وبلاگ
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نازی آرشیوز NaziArchives
وبلاگ اطلاع رسانی تارنمای نازی آرشیوز | مرجع تخصصی نازیسم ، رایش سوم و جنگ جهانی دوم
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
در چندین كشور مثل كانادا، فرانسه، آلمان و اتریش، "انكار هولوكاست " خلاف قانون است، سنت‌شكنانی كه مرتكب چنین جنایت اعتقادی شده‌اند محكوم به جرایم سخت و زندان‌های طولانی مدتی می‌شوند كه هم‌سنگ مجازات كودك‌آزارها، متجاوزان جنسی و قاتلان است.

به گزارش فارس، به نقل از نشریه "بارنز ریویو " (TBR) در اكتبر سال 1919، "مارتین گلین " فرماندار نیویورك، در یك سخنرانی در شهر آلبانی این ایالت در مورد "كشتار شش میلیون مرد و زن یهودی " گزارش داد كه در جنگ جهانی اول در اثر ظلم و ستمی وحشتناك و یهودی‌كشی متعصبانه، كشته شده‌اند. سخنرانی گلین كه با عنوان "مصلوب نمودن یهودیان باید متوقف شود " بود و در 31 اكتبر 1919 در مجله "امریكن هیبرو مگزین "، كه توسط كمیته یهودیان آمریكا منتشر می‌شد به چاپ رسید.

حقیقت این است كه در جریان جنگ جهانی اول 6 میلیون یهودی كشته نشده‌اند؛ و هیچ مورخ مهمی نیز چنین چیزی را قبول ندارد. اما در واقع در جریان جنگ جهانی اول افسانه "شش میلیون یهودی " تبلیغی احساسی و تأثیرگذار بود. اندكی پس از جنگ جهانی دوم، نظریه "شش میلیون یهودی " حیاتی جدید یافت.

این گزارش می‌افزاید: اگر به تاریخ نگاه كنید می‌بینید كه فرهنگ نژادی یهود مملو از افسانه‌های كشتار دسته‌جمعی یهودیان است. داستان "هولوكاست " (جنگ جهانی دوم) كه امروزه مطالب زیادی در مورد آن می‌شنوید تنها یك گونه تغییر یافته از یك موضوع بسیار قدیمی است.

در "تلمود " – یعنی همان مبنا و اساس آموزه‌های مذهبی یهود - از كشتار 4 میلیارد یهودی به دست رومیان در زمان امپراتور "هیدریان " سخن گفته شده است. تلمود این ماجرا را اینگونه توصیف می‌كند كه سیلابی از خون كه به دریا می‌ریخت تخته سنگ‌های بزرگ را با خود حمل می‌كرد و تا فاصله 4 مایلی آب دریا را رنگین ساخته بود؛ اجساد شهیدان یهودی برای ساختن حصار اطراف تاكستان هیدریان استفاده می‌شد و خونی كه از سیلاب خون بدست آمده بود برای حاصلخیز كردن انگورهای هیدریان بكار می‌رفت.

هم‌چنین ادعا می‌شود كه 64 میلیون كودك یهودی بثار (Bethar) كه در لفافه‌ای مذهبی پیچیده شده بودند، زنده زنده توسط رومیان سوزانده شدند.

آیا شما كشتار 4 میلیارد یهودی توسط رومیان را باور دارید؟ اگر اینگونه نباشد شما "منكر هولوكاست " هستید.

در سال‌های اخیر رسانه‌ها بیش از پیش به خطر "انكار هولوكاست " (كه در مورد رنج و عذاب یهودیان در جنگ جهانی دوم است) توجه می‌كنند. سیاستمداران و رسانه‌ها نسبت به افزایش نفوذ كسانی كه جنبه‌های گوناگون داستان هولوكاست را زیر سوال برده‌اند هشدار می‌دهند. در چندین كشور مثل كانادا، فرانسه، آلمان و اتریش، "انكار هولوكاست " خلاف قانون است. 

سنت‌شكنانی كه مرتكب چنین جنایت اعتقادی شده‌اند محكوم به جرایم سخت و زندان‌های طولانی مدتی می‌شوند كه هم‌سنگ مجازات كودك‌آزارها، متجاوزان جنسی و قاتلان است.

اگر فكر می‌كنید كه اتهام "منكران هولوكاست " تنها این است كه نسبت به آنچه "آدولف هیتلر " در جنگ جهانی دوم با یهودیان اروپا كرده – یا نكرده - است ابراز تردید كرده‌اند، خودتان را برای یك شوك آماده كنید. واقعیت این است كه عبارت "منكر هولوكاست "، لااقل از دیدگاه "دبورا لیپشتات " (تبلیغات‌چی هولوكاست)، معنایی فراتر از این دارد؛ او نویسنده كتاب پرفروش انكار هولوكاست است كه گفته می‌شود در این خصوص كلام آخر را می‌زند.

بسیاری از مردم به اشتباه معتقدند كه لیپشتات و دیگرانی كه ظاهراً با "انكار هولوكاست " مبارزه می‌كنند، تنها از بحث آزاد و عمومی در مورد جزئیات تاریخی آنچه ما با عنوان "هولوكاست " از آن یاد می‌كنیم، ممانعت می‌كنند. مسئله اصلاً اینگونه نیست. 

در واقع به اعتقاد لیپشتات اگر شما همانند مورخان تجدیدنظرطلب یكی از عقاید زیر را داشته باشید منكر هولوكاست هستید:

• بذرهای جنگ جهانی دوم با رفتار ناعادلانه‌ای كاشته شد كه پس از جنگ جهانی اول با آلمان صورت گرفت.

• آدولف هیتلر در سال 1939 نمی‌خواست علیه لهستان و انگلستان وارد جنگ شود.

• فرانكلین رزولت و وینستون چرچیل مخفیانه فعالیت‌هایی می‌كردند تا آمریكا را (برخلاف خواست حدود 90 درصد از مردم آمریكا در آن زمان) وارد جنگ در اروپا كنند.

• رزولت عمدا صحنه را برای حمله ژاپن به بندر پیرل آماده ساخت تا آمریكا مجبور به جنگ علیه متحدین شود.

لیپشتات در كتاب انكار هولوكاست می‌گوید كه این نگرش‌های تاریخی كه در سال 1952 در كتاب شگفت‌آور و تجدیدنظرطلبانه پشت‌پرده جنگ آمده - و هیچ ارتباطی با این مسئله ندارد كه هیتلر شش میلیون یهودی را كشته است یا خیر - "استدلال‌هایی هستند كه عناصر اصلی انكار هولوكاست را تشكیل می‌دهند "؛ این كتاب توسط چارلز كالن تانسیل، استاد تاریخ دانشگاه جرج‌تون نوشته شده است.

بنابراین خودتان را گول نزنید. حتی اگر هرگز مستقیماً "هولوكاست " را زیر سوال نبرده باشید، اگر برحسب اتفاق این جرأت را داشته باشید كه به لحاظ تاریخی موضعی اتخاذ كنید كه برخلاف موضع به لحاظ سیاسی درستی باشد كه به دیگران تحمیل شده است بازهم معرض این خطر قرار دارید كه انگ "انكار هولوكاست " به شما زده شود؛ كسانی كه این موضع به لحاظ سیاسی درست را تعیین می‌كنند همان كسانی هستند كه تعیین می‌كنند مردم در مورد وقایع تاریخی، ازجمله هولوكاست – و البته نه فقط هولوكاست - چه چیزی باید بگویند و یا نگویند.

و توجه داشته باشید كه اگر بگویید دیكتاتور شوروی، ژوزف استالین بیش از آدولف هیتلر انسان كشته است، بازهم در معرض خطر اتهام "انكار هولوكاست " قرار دارید. به عقیده لیپشتات تفاوتی میان هیتلر و استالین وجود دارد: "اگرچه استالین نیز با اختیار خود و مستبدانه به كشتار پرداخته است اما كشتارهای صورت گرفته توسط هیتلر علیه یك گروه خاص بوده است ... در حقیقت استالین نسبت به نازی‌ها تعداد بیشتری از مردم را كشته است. 

اما مسئله این نیست ... اگر بگوییم كه تمام این كشتارها شبیه هم بوده‌اند، به تحریف تاریخ دست زده‌ایم. "
به عبارت دیگر، به نظر لیپشتات، یهودیانی كه در جنگ جهانی دوم كشته شده‌اند از حدود 55 میلیون انسان دیگری كه در جریان جنگ كشته شدند مهمتر هستند؛ و البته اگر به حدود 200 میلیون نفری غیریهودی كه توسط رژیم‌های خونریز شوروی و ارتش سرخ چین قتل‌عام شدند اشاره نكنیم.

یا به این نكته توجه كنید: اگر – مثل مورخ مشهور آلمانی، ارنست نولت - جرأت داشته باشید كه بگویید هرچند بازداشت ژاپنی‌های آمریكا توسط آمریكایی‌ها پس از ماجرای بندر پرل اشتباه بود، این كار بی‌شباهت به بازداشت یهودیان توسط آلمانی‌ها پس از اعلام شفاهی جنگ علیه آلمان از سوی یهودیت سازمان‌یافته در سال 1933 نبود، در این صورت شما "مرز میان حقیقت و خیال را مبهم كرده‌اید " و هرچند مستقیماً و آشكارا هولوكاست را انكار نكرده‌اید، نتیجه كار شما با انكار هولوكاست یكی است. لیپشتات می‌گوید كه اشاره به چنین واقعیات تاریخی "در وضعیت مبهم میان انكار مستقیم و نسبی (هولوكاست) قرار دارد " و اینكه "از برخی لحاظ این انكار بیش از آنكه مستقیم باشد، خائنانه است " چراكه باعث ایجاد چیزی می‌شود كه لیپشتات آن را "نوعی تاریخ ساختگی می‌داند كه شناخت انگیزه‌های آن مشكل است ". 

به عقیده لیپشتات جرایمی اعتقادی مثل جرأت اشاره به این مطلب كه در حقیقت "هولوكاست‌های " واقعی (ولی فراموش شده) زیادی در تاریخ وجود دارند كه منحصراً شامل رنج و عذاب یهودیان نیستند و یا این مطلب كه علت مرگ اكثر یهودیان (و بسیاری دیگر) در جریان جنگ جهانی دوم، بیماری و گرسنگی (نه اعدام) بوده است، نیز در محدوده این وضعیت مبهم قرار دارند.

لیپشتات می‌گوید كسانی كه چنین موضوعاتی را طرح می‌كنند به "استدلال‌های نیم‌تاریخی مبهم‌تری وارد می‌شوند كه انسان‌های خوش‌نیت و به لحاظ تاریخی جاهل را نسبت به انگیزه‌هایشان دچار آشفتگی می‌كند. 

" به عبارت دیگر، لیپشتات به روشنی با هدف مرشد فلسفی TBR، مرحوم دكتر المر بارنز مخالف است كه به دنبال تطبیق تاریخ با واقعیات بود. براساس معیارهای لیپشتات هركه جرأت تطبیق تاریخ با واقعیات را داشته باشد، یقیناً "انگیزه‌هایی " دیگر دارد. بدین واسطه این افراد "یهودستیز " هستند.

بطور خلاصه، اگر شما بخشی از تاریخ "رسماً تأیید شده " هولوكاست یا جنگ جهانی دوم (یا از آن بابت جنگ جهانی اول) را زیر سوال ببرید – اهمیتی ندارد كه این بخش تاریخ تا چه اندازه اشتباه و یا حتی مهمل و غیرطبیعی باشد - بنا بر تعریف شما یك یهودستیز یا یك یهودستیز بالقوه، یعنی فردی ملعون هستید.

حقیقت این است كه واقعیت‌های مربوط به هولوكاست – كه لیپشتات بدون توجه با آن‌ها مخالفت می‌كند - نشان می‌دهند كه عبارت "منكر هولوكاست " یك نام به لحاظ معنایی اشتباه و گمراه‌كننده نیست، بلكه توصیفی ساده از یك فرد صادق و راستگوست، چرا كه هولوكاست یك دروغ بزرگ است.

در سال‌های 46-1945 در دادگاه نظامی بین‌المللی نورنبرگ، رقم شش میلیون ذكر شده است. در این دادگاه‌ها كشف شد كه سیاست‌های اتخاذی دولت آلمان "منجر به كشتار 6 میلیون یهودی شده است كه از این تعداد 4 میلیون نفر در سازمان‌های نابودسازی كشته شده‌اند. "

اگر آن یافته‌ها تكذیب‌ناپذیر هستند آنگاه برخی از برجسته‌ترین حامیان امروزی هولوكاست را می‌توان "منكر هولوكاست " دانست. برای مثال:

• پروفسور رائول هیلبرگ نویسنده كتاب مرجع نابودسازی یهودیان اروپا تعداد كل مرگ و میرها (با هر دلیلی) را 5.1 میلیون نفر می‌داند.

• جرالد ریتلینگر، نویسنده كتاب راه‌حل نهایی نیز به همین صورت رقم شش میلیون را قبول ندارد. او برآورد می‌كند كه تعداد یهودیانی كه در دوران جنگ مرده‌اند باید حدود 4.6 میلیون باشد اما می‌پذیرد كه این رقم صرفاً حدسی است.

آیا اگر كسی بگوید كه هیچ سندی مبنی بر دستور آدولف هیتلر برای نابودسازی یهودیان اروپا وجود ندارد، منكر هولوكاست است؟ زمانی پاسخ این سوال "بله " بود. حال به این مطلب توجه كنید: در نسخه سال 1961 كتاب نابودسازی یهودیان اروپا نوشته رائول هیلبرگ آمده است كه دو دستور از سوی هیتلر برای نابودسازی یهودیان اروپا وجود داشته است: دستور اول در بهار سال 1941 صادر شده و دومی اندكی پس از آن. 

با این حال هیلبرگ فهمیده است كه واقعیت‌های جدیداً كشف شده، از این اتهام حمایت نمی‌كنند، و در ویرایش كتاب در سال 1985 هیچ اشاره‌ای به این دستورات نكرده است.

همانطور كه دیگر مورخ حامی هولوكاست، یعنی كریستوفر برونینگ اظهار داشته است، در ویرایش جدید كتاب هیلبرگ تمامی ارجاع‌ها به تصمیم یا دستور هیتلر برای "راه‌حل نهایی " حذف شده است.

 تنها در پایین یك پاورقی یك ارجاع به این صورت داده شده است: "شرح وقایع و شرایط به یك تصمیم هیتلر پیش از پایان تابستان اشاره دارد.

 " همچنین در ویرایش جدید این عبارت متناقض آورده شده است: "تصمیمات، گرفته نشده و دستورات، داده نشده بود. "

 با وجود بدست آمدن اسناد آلمانی بسیار زیاد پس از جنگ، از جمله صدها هزار سندی كه توسط شوروی بدست آمد – و تمامی آن‌ها توسط این مجله بررسی شده است - واقعیت این است كه هیچ كس نمی‌تواند هیچ مدرك مستندی برای طرح یا برنامه نابودسازی در دوران جنگ مشخص كند. 

درواقع لیست واقعیت‌های تاریخی كه توسط كسانی كه "منكر هولوكاست " شناخته می‌شوند، دسته‌بندی شده است و واقعیت‌هایی كه اكنون حتی از سوی مورخانی كه در خط مقدم حمله با انكار كنندگان هولوكاست بوده‌اند، تأیید شده است، بسیار چشم‌گیر است.

این واقعیت‌ها هم "هولوكاست " و هم جنبش تاریخی كنونی را كه با عنوان "انكار هولوكاست " شناخته می‌شود، روشن‌تر ساخته است.

 مجله بارنز ریویو (TBR) واقعیت "هولوكاست " را منتشر می‌كند. در پایان، تعیین مداوم حقایق جدید در مورد آنچه در "هولوكاست " رخ داده و رخ نداده است، نه تنها نتیجه بحث را مشخص می‌كند بلكه پایان برنامه شریرانه و هدفمند نفرت تبلیغاتی و در همان حال پیروزی حقیقت تاریخی خواهد بود.

"دیوید ایروینگِ " مورخ، در دادخواست قانونی خود علیه دبورا لیپشتات حامی هولوكاست، پیروز نشد. با این حال بحث "انكار هولوكاست " را به بحث روز تبدیل كرد.

 پیش از محاكمه، حامیان نظریه نابودسازی یهودیان، شدیداً از "بحث " یا پاسخ به سوالات كسانی كه مظنون به تجدیدنظرطلبی بودند خودداری می‌كردند. 

حقایق، موضوع بحث نبودند. محاكمه ایروینگ باعث شد كه صنعت هولوكاست با حقایق روبرو شود. بطور خلاصه ایروینگ و اندیشه‌ای تاریخی كه مدت‌ها تحت شكنجه بود، هرچند در داوری حقوقی برنده نشدند اما در بحث و استدلال پیروز شدند.

منبع : پارسینه 20 شهریور 1389
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر